Bizim hakkımızda


OPTİMUM ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK Türkiye’de bir çok residence,alışveriş merkezi (AVM),toplu yapı,yüksek bina,hastane,gökdelen,site gibi farklı mimari yapılara temizlik,montaj,bakım,onarım olacak şekilde İple Erişim (Endüstriyel Dağcılık) hizmeti vermiştir. Türkiye'de yüksekte çalışma iş güvenliği alanında konusunda uzman ve deneyimli İple Erişim Teknisyenleri ile çalışmakta olup tüm hizmet verdiği yerlere kaliteli,ekonomik ve güvenli çözümler sunmaktadır.

Yüksek binalar,gökdelenler, alışveriş merkezleri (AVM),residencelar,toplu yapılar,site yönetimleri, oteller, iş merkezleri, kamu binaları gibi sürekli kullanımda olan yüksek binaların geniş iç ve dış cephelerinde, yüksek tavan ve çatılarında yapılacak temizlik, cam silme, boya, izolasyon, tamirat, bakım işleri için endüstryel dağcılık (iple erişim) hizmeti almaktadırlar.

Image

Endüstriyel Dağcılık 
Dış cephe temizliği

OPTİMUM ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK Uluslararası İple Erişim standartları olan IRATA ve SPRAT belgelerine sahip olan ekibiyle, bu standartlara uygun olarak endüstriyel dağcılık sektöründeki çalışmalarını 15 yılı aşkın süredir sürdürmektedir.
Firmamız iş Güvenliği ve SGK Nace kodunda çok tehlikeli sınıfta hizmet vermektedir. Optimum Endüstriyel Dağcılık, ulaşılması zor noktalara, yapılan işe uygun güvenli bir erişim sağlayarak , müşteri beklentilerini tam anlamıyla anlayıp, ihtiyaç duyulan çözümü sunabilecek, uluslararası düzeyde deneyim ve uzmanlığa sahiptir.
İple Erişim sistemi, Türkiye’de yeni bir sistem olsa da yüksekte çalışma alanında, dünyanın en güvenli çalışma yöntemlerinden biri olarak kabul görmektedir. Bu teknikler yıllardır birçok endüstriyel alanda güvenli bir çalışma sistemi olduğunu kanıtlanmıştır.
Türkiye’de önemli projelere imza atan Optimum Endüstriyel Dağcılık, hem güvenli erişim hem de hızlı ve kaliteli çözüm önerileri sunmaktadır.
İple Erişim sistemi, Türkiye’de yeni bir sistem olsa da yüksekte çalışma alanında, dünyanın en güvenli çalışma yöntemlerinden biri olarak kabul görmektedir. Bu teknikler yıllardır birçok endüstriyel alanda güvenli bir çalışma sistemi olduğunu kanıtlanmıştır.
Türkiye’de önemli projelere imza atan Optimum Endüstriyel Dağcılık, hem güvenli erişim hem de hızlı ve kaliteli çözüm önerileri sunmaktadır.

Image

Endüstriyel Dağcılık 
Dış cephe led montajları

Yüksek binalara led aydınlatma sistemleri montajı özellikle yeni binalarda önem arz etmektedir.Eski sistemde led montajının ekonomik olarak ve teknik açıdan yüksek olması bu hizmette endüstriyel dağcılığı (iple erişim) ön plana çıkarmaktadır.
Optimum Endüstriyel Dağcılık bünyesinde görev alan tüm iple erişim teknisyenleri IRATA 1.-2. ve 3. seviye sertifikalıdır Firmamız tüm projelere başlamadan önce mutlaka IRATA 3. seviye süpervizörleri ile detaylı ön çalışmalar yapmaktadır.Risk analizleri oluşturarak yapılacak çalışmanın en güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.
Türkiye’de Endüstriyel Dağcılık Firmaları, Endüstriyel Dağcı, veya Dağcı gibi isimlerle bilinen temel çalışması büyük binalarda Dış Cephe Üzerinde veya erişilmesi yüksek alanlarda ihtiyaç talep doğrultusunda IRATA (Endüstriyel İple Erişim Ticaret Birliği) sertifikasını almış iple erişim teknisyenlerine verilen isimdir.
Yüksek binalar,gökdelenler, alışveriş merkezleri (AVM),residencelar,toplu yapılar,site yönetimleri, oteller, iş merkezleri, kamu binalarda cam kenarlarına izolasyon,silikonlama,pvc boru pimaş montajı ve değişimi,inşaat güvenlik ağı montajı,binanınızın ışıklandırması için aydınlatma ve led montajı tamirleri,kırık cam montajı ,kırık cam değişimleri,kompozit panel (alikobant) montajı,tamiri veya dış cephe cam temizlikleri gibi bir çok alan endüstriyel dağcılık (iple erişim) sistemi ile yapılmaktadır.

Image

Endüstriyel Dağcılık  
Dış cephe izolasyon çalışmaları

Su alan dış cephelerin izolasyonu endüstriyel dağcılık ile kolay bir şekilde yapılır

Image

Endüstriyel Dağcılık  
Cam değişimleri

Dış cephe kırık cam değişimleri hangi yükseklik olursa olsun montajı endüstriyel dağcılık ile çok kolaydır

Image

Endüstriyel Dağcılık  
dış cephe teknik çalışmalar

Dış cephe de tüm montaj ve demontaj işleri dağcılık sistemi ile rahat ve güvenilir bir şekilde yapılır

Kaliteli hizmet profesyonellik gerektirir
Bu yüzden eğitimli ve konusunda uzman personeller ile hizmetler hızlı,ekonomik ve güvenli çözümlere ulaşır

İletişim için

Dünyada Endüstriyel dağcılık (iple erişim) hakkında


Dünyada iple erişim (endüstriyel dağcılık) çalışma tarzı iple erişim şeklindedir.Uygulanan ip teknikleri dağcılık ve mağaracılık faaliyetlerinde kullanılan yöntemlerden geliştirilen özel endüstriyel tırmanış teknikleridir.Bir çok noktaya kolay ulaşım imkanı sağlar.Diğer çalışma tekniklerine göre (iskele,asansör,vinç vb) daha ekonomik ve daha güvenlidir.Bu sektörde çalışan kişiler İngiltere merkezli İRATA ve Amerika merkezli SPRAT gibi uluslararası derneklere üyedir.teorik ve pratik eğitimlerden sonra girdikleri sınav ile bu belgeyi almaya hak kazanır.Belgenin 3 yıl geçerliliği vardır.3 yıl sonunda yenileme yapmak zorundadır.

Tüm dünyada binaların yükselmesi artan talep bu sektörü hızlandırmıştır.Endüstriyel dağcılık (iple erişim) her geçen sürede yoğun bir şekilde talep görmektedir.

Türkiye'de Endüstriyel dağcılık (iple erişim) hakkında


Ülkemizde son 10 yıldır binaların dikine büyümesi artan inşaat faaliyetleri dünyadaki endüstriyel dağcılık (iple erişim) sisteminin Türkiye de de talep görmesine neden olmuştur.Başta Türkiye genelinde bu işi yapan 4-5 firma olmasına rağmen şu anda endüstriyel dağcılık firma sayısı 50 civarına yükselmiştir.Binaların dış cephe temizliği ve teknik işleri süreklilik arz ettiği için devamlı bir iş kolu olarak iş istihdamını sağlamaktadır.Hızla yükselen bu sektör beraberinde iş sağlığı ve güvenliği kanununda etkisiyle doğru bir rotada ilerlemektedir.

Hizmet alımı gerçekleştireceğiniz endüstriyel dağcılık firması personellerinin mutlaka uluslararası sertifikaya sahip olması gerekmektedir.Yüksek risk taşıyan bu hizmet uzman personeller tarafından yapılmak zorundadır.En küçük bir hatanın ölümcül tehlikesi olduğu gözardı edilmemelidir.